OD PIESZEGO DO ZMOTORYZOWANEGO w Szkole Podstawowej w Podegrodziu

W dniu 24.10.2019 roku nasza szkoła, gościła prezesa Fundacji „Bezpiecznie do Celu”, który poprowadził dla uczniów klas VIII szkolenie ,,Od pieszego do zmotoryzowanego”. Prelegent omówił zagadnienia wg autorskiego programu, dotyczącego szeroko pojętego bezpieczeństwa. Szkolenie miało formę prezentacji multimedialnej, przeplatanej przykładami życia zawodowego gościa. Młodzież klas ósmych, zdobyła i utrwaliła wiedzę dotyczącą zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Wiele uwagi poświęcono odblaskom, specjalista zachęcał do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Podkreślał również, że noszenie odblasków ma szczególnie duże znaczenie jesienią i zimą. Wcześnie zapadający zmrok, ciemne poranki, mgły, opady deszczu ze śniegiem nie sprzyjają bezpieczeństwu pieszych.

xzs1

xzs2

xzs3

xzs4

xzs5

xzs6

Maskotki dla dzieci poszkodowanych w zdarzeniach drogowych

Wypadki i kolizje drogowe należą do jednych z najbardziej traumatycznych przeżyć, jakich możemy doświadczyć, będąc uczestnikami ruchu drogowego. Zdarza się, że biorą w nich udział również dzieci, które często nie rozumieją sytuacji w której się znalazły. W tych trudnych chwilach wymagają one szczególnego traktowania i opieki, by mogły znowu poczuć się bezpiecznie. Aby zmniejszyć strach wśród najmłodszych uczestników zdarzeń drogowych, sądeccy policjanci mają do dyspozycji pluszowych pomocników.

Wczoraj, tj. 22 października 2019 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu, członkowie zarządu Fundacji „Bezpiecznie do Celu” Jarosław Mleczko i Mariusz Tokarczyk przekazali  na ręce szefa sądeckiej policji - insp. Jarosława Tokarczyka, „maskotki pierwszej pomocy psychologicznej” dla dzieci poszkodowanych w zdarzeniach drogowych. W spotkaniu wzięli udział także Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu - nadkom. Tomasz Florek oraz mł. insp. Adam Bukański oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego - podinsp. Albert Kogut. Pluszowe tygrysy trafią do radiowozów w powiecie nowosądeckim, które zajmują się obsługą zdarzeń drogowych, a następnie do dzieci uczestniczących w tych zdarzeniach. 

„Tygrys Ratownik” ma kilka zadań. Po pierwsze, ma złagodzić uraz psychiczny u malucha, który jest ofiarą lub świadkiem zdarzenia drogowego. Ma również pomóc nawiązać służbom ratowniczym kontakt z dzieckiem. Mamy nadzieję, że wręczenie dzieciom przez policjantów maskotki, pomoże odwrócić ich uwagę od zaistniałej sytuacji na drodze.

 

dsc 3469

 

dsc 3478

Przydatne linki

Zapraszamy do zakładki przydatne linki.

Wykonaj wpłatę on – line

Numer konta możesz znaleźć w zakładce KONTAKT

 

Facebook

Reklama

reklama 1

reklama 2

ETI grafika na BDC

 

Elitarne Tech Inf BDC 2

Licznik odwiedzin

Please install and enabled plugin Vinaora Visitors Counter firstly

Bądź na bieżąco!!!

hit sport reklama reklama